20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy - gdzie szukać pracy w internecie
kompetencje miękkie kursy

Chcesz zmienić swoja dotychczasową pracę? A może obecnie jesteś w okresie przejściowy i szukasz nowego kierunku zawodowego? Jedną z możliwości poszukiwania pracy są zasoby internetowe, przykładowo portale z ofertami pracy lub serwisy społecznościowe. W proponowanych poniżej możesz stworzyć poprzez kreator online profesjonalne cv, a także nabyć szeroką wiedzę odnośnie tematów zawodowych. Przygotowałam dla Ciebie listę miejsc, które pomogą ci w realnej rzeczywistości, oto 20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy.

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy

Zacznijmy od konkretów, czyli od wyszukiwarek ofert pracy. Sprawdzoną metodą jest ustawienie powiadomień na interesujące cię opcje tzn. jeżeli szukasz pracy jako przedstawiciel handlowy możesz zaznaczyć tylko ten wybór, łącznie z określeniem regionu i pozostawić swój e-mail – odpowiednie oferty będą przychodzić na twoją skrzynkę odbiorczą. Serwisy z wyszukiwarkami to nie tylko oferty pracy, a także kopalnia wiedzy dotycząca rynku zawodowego.

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy

1. pracuj.pl – wyszukiwarka ofert pracy, kreator cv (bardzo polecam!), tematyka pierwszej pracy, profile pracodawców, porady w obszarze poszukiwania pracy, kalkulator wynagrodzeń i wiele innych opcji. Pracę możesz szukać regionalnie lub w całej Polsce, możesz zaznaczyć opcję po określonych stanowiskach zawodowych. Ten serwis to absolutny numer jeden wśród portali tego typu, to kompendium rozwoju kariery zawodowej.

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy
pracuj.pl

 

2. infopraca.pl – bardzo ciekawa wyszukiwarka ofert pracy, ze względu na mnogość filtrów wyszukiwania. Mnóstwo ofert, możliwości regionalizacji, określenia branży zawodowej i wymiaru pracy (pełny etat czy praca na nocna zmianę?), dostępne także oferty pracy z zagranicy, przykładowo z Norwegii, Danii, Szwajcarii. Możesz określić także swój poziom wykształcenia i wówczas wyszukiwarka dopasuje odpowiednie oferty pracy.

infopraca.pl

 

3. praca.pl – oferty pracy z Polski, a także z zagranicy. Wyszukiwanie poprzez lokalizacje oraz branże. Interesująca opcja: wyszukiwanie z zaznaczeniem agencji pracy. Do tego artykuły z poradami dotyczącymi rozwoju zawodowego oraz profile pracodawcy.

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy
praca.pl

 

4. jobs.pl – wyszukiwarka ofert pracy w Polsce, a także za granicą (szeroka oferta wyboru państw). Możliwość wyszukiwania po branży oraz lokalizacji itd. W jobs.pl znajdziesz także artykuły z poradami, propozycje praktyk i stażów, a także opisy profili pracodawców.

jobs.pl

 

5. znajdzprace.plus – niezwykle interesujący portal do poszukiwania zatrudnienia, który wyróżnia się precyzyjnym filtrowaniem ofert według regionu (konkretne miasta i określony zasięg wokoło). Dodatkowo umożliwia przeglądanie propozycji od konkretnych pracodawców, którzy nas interesują. Ten serwis to nie tylko miejsce z ogłoszeniami o pracę, lecz również bogate źródło informacji o rynku pracy m.in. kategorie „Kto ile zarabia – zawody” lub „Jak zostać? Zawody”.

https://znajdzprace.plus/
znajdzprace.plus

6. pl.indeed.com – wyszukiwarka ofert pracy, a także kreator cv. Do tego opinie o pracodawcach i przegląd wynagrodzeń

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy
pl.indeed.com

 

7. oferty.praca.gov.pl – państwowy serwis z ofertami pracy, gdzie znajdziesz szeroką możliwość doboru filtrów wyszukujących, a także kalendarz targów, giełd i szkoleń (!)

oferty.praca.gov.pl

 

8. gazetapraca.pl – popularny serwis, gdzie znajdziesz oferty pracy, profile pracodawców, a także mnóstwo artykułów tematycznych

gazetapraca.pl

 

9. aplikuj.pl – typowa wyszukiwarka ofert pracy wraz z profilami pracodawców, a także z kreatorem cv

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy
aplikuj.pl

 

10. linguajob.pl – bardzo ciekawy serwis dla osób szukających pracy w języku innym niż polski, np. angielskim, niemieckim, rosyjskim, ponadto mnóstwo artykułów z działu poradnictwa zawodowego

linguajob.pl

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy

11. szukampracy.pl – standardowa wyszukiwarka ofert pracy z możliwością kategoryzacji oraz profilami pracodawców

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy
szukampracy.pl

 

12. pracatobie.pl – wyszukiwarka ofert z szeroką kategoryzacją, przykładowo pod względem lokalizacji, branży wraz z generatorem cv i listu motywacyjnego

pracatobie.pl

 

13. ogido.pl – oferty pracy, blog z tematycznymi artykułami, profile pracodawców, także kreator cv

ogido.pl

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy – serwisy ogłoszeniowe

14. olx.pl – jeden z najbardziej popularnych serwisów z przeróżnymi ogłoszeniami, w tym także dla osób szukających pracę.

15. gumtree.pl – jak wyżej, popularny portal z ogłoszeniami, oczywiście też zawodowymi

Agregatory ofert pracy, czyli serwisy skupiające oferty z różnych portali

16. pl.jooble.org

Przeczytaj, co mówią o sobie: „Jooble to taki koszyk, w którym znajdziesz wiele niespodzianek, ale każda z nich będzie inna. Te niespodzianki to oferty pracy. Zacznijmy od tego, co to jest Jooble? Otóż Jooble to wyszukiwarka wszystkich dostępnych ogłoszeń o pracę, jakie opublikowano w Internecie. Portal agreguje oferty pracy z niemal 16 tysięcy stron, więc jest z czego wybierać. Zaletą jest to, że Jooble nie pokaże Ci tej samej oferty drugi raz, gdyż mechanizm Jooble blokuje duplikację tych samych ogłoszeń. Wchodząc na Jooble i szukając ofert pracy w tej wyszukiwarce, mechanizm odsieje Ci te same oferty na różnych stronach i daną ofertę pokaże tylko raz. Wygodne, prawda?

17. gowork.pl – niesamowita baza ofert pracy w Polsce i za granicą (szczególnie Niemcy), profile pracodawców, szeroka kategoryzacja wyszukiwań, bardzo popularny i ceniony portal

18. praca.money.pl – bardzo szeroka baza ofert pracy z Polski, z zagranicy, a także z zaznaczeniem wyszukiwania w określonym Urzędzie Pracy.

19. pl.jobrapido.com – agregat ofert pracy skupiający się bardzo mocno na preferowanej lokalizacji wykonywania zawodu

20. careerjet.pl – kopalnia ofert pracy z Polski i z zagranicy

21. adzuna.pl – wyszukiwarka ofert pracy z dobrą kategoryzacją preferowanego stanowiskach

22. pl.indeed.com – wyszukiwarka ofert pracy, przegląd wynagrodzeń, a także opinie o pracodawcach

23. pl.jobsora.com – wyszukiwarka ofert pracy z Polski i z zagranicy 

20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy – serwisy społecznościowe

linkedin.com – obecnie to absolutnie podstawa zawodowa – serwis społecznościowy typowo zawodowy, uzupełni swój profil, pokaż umiejętności, nawiązuj kontakty. Zapraszam do kontaktu z moim profilem: Katarzyna Płuska – klik 20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy

 

goldenline.pl – serwis społeczności zawodów, wyszukiwarka ofert pracy, forum, profile pracodawców i wiele innych przymiotów.

Jeżeli obecnie jesteś w trakcie studiów lub zaraz po ich ukończeniu, koniecznie zajrzyj na strony:

  1. absolvent.pl
  2. stazeipraktyki.pl
  3. emplocity.com

Szukasz więcej informacji w tematyce zawodowej? Zapraszam do artykułów:

Pytanie do Ciebie – czy posiadasz doświadczenie w tematyce szukania pracy w Internecie pozostaw komentarz, a może w powyżej liście brakuje serwisu, który Tobie pomógł? 🙂 

kompetencje miękkie kursy

2 komentarze dla “20 najlepszych wyszukiwarek ofert pracy – gdzie szukać pracy w internecie”

  1. Michał napisał(a):

    powoli wraca sytuacja braku rozsądnych ofert pracy, braku ofert… Zarobki niskie itd…. Znów się zaczęło….

  2. Anna napisał(a):

    Czasy się zmieniają i zapotrzebowanie na rynku pracy również. Taki przegląd powinno się robić regularnie. W dobie szkoleń on-line zmiana zawodu nie jest niczym trudnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *