Znalezienie pracy dla całej rodziny w Niemczech
kompetencje miękkie kursy

Wiele rodzin w Polsce szuka pracy w Niemczech, ponieważ oprócz wysokich zarobków oferowane są tam lepsze warunki pracy. Jeśli oboje małżonkowie pracują w tej samej branży, zatrudnienie w tej samej firmie może być rozwiązaniem. Z jednej strony może to być korzystne, z drugiej może być przekleństwem i błogosławieństwem jednocześnie. 

Wszystko co musisz wiedzieć o pracy z partnerem jest tutaj.

Wspólna praca z partnerem

Jeśli pracujesz razem ze swoim partnerem w tej samej firmie, nie musicie koniecznie podejmować się tych samych zadań. Na przykład obie osoby mogą być zatrudnione w hotelu, jedna podejmuje zadania w recepcji, a druga pracę jako pokojówka. Dzięki temu mogą być blisko siebie w pracy i spędzać ze sobą więcej czasu. Ponadto nie pracuje się zbyt blisko siebie, dzięki czemu każdy ma swoją osobistą wolność zawodową.

Oczywiście ta decyzja zależy od osobistych preferencji każdej pary, ponieważ niektórzy wolą iść w swoją stronę w ciągu dnia. Ponownie, niektórzy ludzie chcą bliskiego kontaktu ze swoim partnerem przez całą dobę. 

Ci, którzy tego chcą, mogą znaleźć praca dla pary na www.Praca-Niemcy.starke-jobs.com

Profesjonalne zachowanie wobec partnera

Zasadniczo należy mieć świadomość, że opiekun w pracy powinien być na równi z innymi współpracownikami. W przeciwnym razie powstaną niezdrowe i niezrównoważone relacje w zespole, a ucierpi na tym wydajność i harmonia wśród pracowników. Dlatego w pracy należy zachować pewien dystans fizyczny i emocjonalny, aby prywatne konflikty nie wpływały na życie zawodowe. Czasami sensowne jest ukrycie romansu przed kolegami i szefem, aby nie pozostawić złego wrażenia.

Oddzielenie problemów zawodowych od spraw prywatnych

Kolejnym wyzwaniem jest tutaj oddzielenie spraw prywatnych od zawodowych, co może również negatywnie wpłynąć na życie miłosne. Przecież to zupełnie normalne, że wśród współpracowników pojawiają się nieporozumienia i problemy. Zwykle nie zajmuje się tymi sporami po pracy, bo nie są one częścią życia prywatnego. Dlatego współpracując w pracy należy uważać, aby nie przenosić problemów zawodowych do domu. 

Ogólnie rzecz biorąc, praca nie powinna wchodzić w drogę szczęściu prywatnemu i dodatkowo obciążać związek poza godzinami pracy.

Zalety współpracy małżonków

Ci, którzy pokonają te przeszkody wspólnej pracy, mogą czerpać korzyści z bliskiego partnerstwa w relacjach zawodowych.

Oszczędność kosztów

Z reguły współdzielenie lokalizacji pracodawcy przynosi różne korzyści finansowe, z których może skorzystać cała rodzina. Z jednej strony oszczędza się podwójny koszt codziennych dojazdów do pracy, jeśli korzysta się z carpools. Z drugiej strony można dzielić wspólne mieszkanie i dzięki temu nie trzeba płacić wysokich czynszów za dwie nieruchomości. Wiele par nie mieszka razem ze względu na pracę, gdyż dojazdy byłyby po prostu zbyt długie. 

Lepsza komunikacja

Jeśli małżonkowie mają tego samego pracodawcę, znają równie dobrze struktury i procesy zachodzące w firmie. W efekcie dochodzi do wzajemnego zrozumienia wyzwań i problemów w pracy, ponieważ jedna osoba może po prostu lepiej wczuć się w położenie drugiej i być może również zmagać się z tymi samymi konfliktami. Również podczas wspólnej jazdy do domu można podsumować dzień pracy i wymienić się doświadczeniami. Z tego powodu poprawia się zrozumienie sytuacji drugiej osoby, a związek może zyskać na tej harmonii.

Wspólne planowanie wakacji

Szczególnie ważne dla małżonków z dziećmi jest to, że mogą oni wspólnie korzystać z urlopów, aby zaplanować wycieczki czy zajęcia. Osoby pracujące w tej samej firmie mają zazwyczaj takie same umowy o pracę z uwzględnieniem urlopów i uprawnień urlopowych. Ogólnie rzecz biorąc, ułatwia to planowanie i koordynowanie nadchodzących spotkań, co pozwala również na spędzanie razem więcej wolnego czasu w życiu prywatnym.

Możliwe wady wspólnej pracy

Generalnie należy mieć realistyczne oczekiwania wobec wspólnej aktywności zawodowej, bo może ona przynieść także minusy. Szczególnie osoby, które bardzo dbają o swoją przestrzeń osobistą mogą czuć się ograniczone i naciskane. Dzieje się tak dlatego, że współpracownicy i przełożeni mogą zawsze postrzegać Was jako parę, a już nie jako indywidualnego pracownika. Zatem błędy i zachowania jednej osoby mogą nieświadomie wpływać na percepcję pozostałych.

Ponadto cierpi na tym życie społeczne w pracy, ponieważ silny związek między dwiema osobami jest aktywnie postrzegany przez innych pracowników. Może to prowadzić do ostracyzmu ze strony zespołu i nie bycia już integralną częścią kultury firmy.

 

Artykuł zewnętrzny 

kompetencje miękkie kursy

1 komentarz dla “Znalezienie pracy dla całej rodziny w Niemczech”

  1. traktor napisał(a):

    Najlepszym wyborem będzie porozmawiać z Polakami pracującymi w Niemczech. Robiłem tak, kiedy szukałem swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.