Studia online bez zjazdów – zalety
kompetencje miękkie kursy

Nieustanny rozwój technologii i internetu sprawia, że coraz więcej branż przenosi się do świata online. W przypadku edukacji nie może być inaczej, dzięki czemu osoby zainteresowane nie tylko studiami podyplomowymi, ale też licencjackimi czy magisterskimi mogą ukończyć je bez wychodzenia z domu. Interesuje cię taka forma kształcenia i zastanawiasz się, czy studia przez internet mają sens? Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości.

Jak wygląda studiowanie przez internet w praktyce?

Studiowanie online bez zjazdów wymaga jedynie dostępu do internetu, który jest ci potrzebny do korzystania z platformy e-learningowej, na której są udostępniane materiały dydaktyczne – prezentacje, wykłady czy nawet testy cząstkowe i generalne. Jeżeli planujesz zapisać się na podyplomowe studia przez internet – musisz mieć tytuł licencjata lub magistra. W przypadku kierunku I stopnia wystarczy zdana matura.

Co jeszcze warto wiedzieć przed zapisaniem się na studia przez internet?

  • Niektóre kierunki wymagają realizacji praktyk w określonym wymiarze godzinowym, które możesz odbyć w wybranym przez siebie miejscu.
  • Uzyskany dyplom lub świadectwo nie różni się niczym od tego, który wydaje się studentom i słuchaczom studiów stacjonarnych.
  • Możesz studiować nawet kilka kierunków równolegle.
  • W przypadku studiów podyplomowych istnieje możliwość otrzymania dofinansowania.

Studia online bez zjazdów – zalety

Jakie zalety mają studia przez internet, na które możesz zapisać się np. w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego? Ich lista jest całkiem długa, stąd też nie powinna dziwić coraz większa popularność, którą z roku na rok cieszy się kształcenie online. Jedną z największych korzyści jest możliwość łączenia edukacji z pracą, kierunkiem stacjonarnym, na który uczęszczasz równolegle, rodziną czy częstymi wyjazdami. Studiuj online i zwiedzaj świat, wychowuj dziecko czy zdobywaj doświadczenie w wymarzonym zawodzie – lista możliwości jest nieograniczona.

Co więcej, studia online bez zjazdów to również oszczędność i czasu, i pieniędzy. W pierwszym przypadku nie musisz dojeżdżać czy szukać zajęcia w trakcie tzw. okienek. Z kolei, jeżeli chodzi o kwestie finansowe, to dotyczą one nie tylko kosztów samych studiów przez internet, które zazwyczaj są o wiele tańsze od swoich stacjonarnych odpowiedników. Nie musisz też płacić za wspomniane wcześniej dojazdy na uczelnię, noclegi w innym mieście czy podręczniki i ksero.

Nie bez znaczenia jest również wygoda i elastyczność, którą zapewnia studiowanie przez internet. Harmonogram ustalasz sobie indywidualne, dzięki czemu możesz uczyć się rano, wieczorami po pracy czy w weekendy, kiedy akurat masz wolne od zajęć na uczelni stacjonarnej.

Studia online bez zjazdów – zalety

Czy studia przez internet mają jakieś wady?

Tak naprawdę nauka online nie ma zbyt wielu minusów. Mimo to warto pamiętać, że ze względu na brak odgórnie narzuconego harmonogramu studiowanie przez internet wymaga samodyscypliny i motywacji, które są niezbędne do samodzielnego przerabiania materiału. Jeżeli jest to dla ciebie problemem – wystarczy, że pozostaniesz w kontakcie z innymi studentami albo słuchaczami, aby motywować się nawzajem do nauki.

Materiał promocyjny 

kompetencje miękkie kursy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *