Jakie kursy pedagogiczne są warte uwagi? Przegląd wartościowych szkoleń
kompetencje miękkie kursy

Kursy pedagogiczne to doskonały sposób na zdobywanie wiedzy i umiejętności, które przydadzą się każdemu, kto wiąże swoją przyszłość zawodową z branżą oświatową. Na rynku znajdziesz dziesiątki szkoleń. Aby ułatwić ci wybór najlepszego z nich, przygotowaliśmy przegląd wartościowych kursów pedagogicznych, dzięki którym nie tylko zwiększysz swoje kompetencje, ale także zdobędziesz niezbędne kwalifikacje.

Komu polecamy kursy pedagogiczne?

Kursy pedagogiczne są dedykowane przede wszystkim absolwentom studiów I lub II stopnia. Czy w sytuacji, gdy nie masz tytułu licencjata lub magistra, musisz z nich zrezygnować? To zależy. Niektóre placówki pozwalają na warunkowe przystąpienie do wybranego kursu, jednak każdy z tych przypadków jest rozpatrywany indywidualnie.

Kursy pedagogiczne są polecane przede wszystkim osobom, które chcą podnieść swoje kompetencje i zdobyć nowe umiejętności. 

Jaki kurs pedagogiczny wybrać?

Jakie kursy pedagogiczne warto rozważyć, jeśli zależy ci na uzyskaniu kwalifikacji zgodnych z MEN? Poniżej wybraliśmy najlepsze propozycje.

  • Kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla nauczycieli – można zapisać się na niego w dwóch wersjach: 150 godzin (60 godzin teorii i 90 godzin praktyk) albo 270 godzin teorii i 150 godzin praktyki. Podczas dłuższego szkolenia poznasz zagadnienia z zakresu pedagogiki, psychologii i dydaktyki ogólnej, teorii i historii wychowania czy diagnostyki i badań pedagogicznych. Z kolei krótszy, 150-godzinny kurs obejmuje wiedzę o nauczaniu i wychowaniu, metodykę nauczania i praktykę pedagogiczną.
  • Kwalifikacyjny kurs pedagogiczny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych – 270 godzin i 150 godzin praktyk. Szkolenie jest przeznaczone dla osób z przygotowaniem pedagogicznym.
  • Kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla nauczycieli w zakresie przygotowania do nauczania języków obcych oraz wczesnego nauczania języka obcego – do wyboru masz język angielski, niemiecki i hiszpański. Tego typu szkolenie składa się z dwóch części: teorii i praktyki. Ich długość zależy od wybranego języka. Podczas kursu poznasz zagadnienia z zakresu metodyki nauczania czy kulturoznawstwa danego kraju.

Jakie inne wartościowe kursy pedagogiczne warto rozważyć? W zależności od twoich planów zawodowych może być to szkolenie dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, kadry zarządzającej oświatą czy inspektorów BHP, pracodawców i opiekunów młodocianych praktykantów.

A może kurs pedagogiczny online? 

Jeżeli przekonaliśmy cię, że jeden z kursów pedagogicznych to dobry kolejny krok w twojej karierze edukacyjnej i zawodowej, to warto rozważyć udział w szkoleniu prowadzonym z wykorzystaniem metod i technik na odległość, czyli kurs pedagogiczny online. Jak sama nazwa wskazuje, po zapisaniu się na niego nie musisz stawiać się osobiście w placówce prowadzącej szkolenie. Zamiast tego otrzymasz dostęp do platformy, na której udostępniono wysokiej jakości, różnorodne materiały dydaktyczne.

Do ukończenia kursu pedagogicznego online niezbędne jest zdanie testu generalnego oraz złożenie pracy zaliczeniowej w formie eseju. 

 

Materiał promocyjny 

kompetencje miękkie kursy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *