Dochodowy biznes online. Jak Ona to robi? 
kompetencje miękkie kursy

Być sobie szefem, zarabiać 5, 10, a może nawet 15 tysięcy miesięcznie? Kto z nas o tym nie marzy? Nierealna wizja? Niezależność, dalekie podróże, praca na własnych warunkach, ale taka, która będzie pomagać innym spełniać ich marzenia o biznesie. To były marzenia, którymi kierowała się przy tworzeniu swoich usług. Dochodowy biznes online? Poznaj Iwonę Gruszka i jej biznes online.

Prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe, szczególnie, gdy w sieci natłok informacji sprawia, że czujemy się przytłoczeni i zniechęceni, a z każdej strony bombardują nas informacje o produktach i sukcesie, który niejako spadł z nieba. Czy zarobienie 100 tysięcy i więcej w ciągu roku online jest możliwe? Jak się do tego przygotować i jak działać? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

Dochodowy biznes online – Kto?

Iwona Gruszka – kobieta zakochana w nowych technologiach, której celem jest wspieranie przedsiębiorczości online. “Naście” lat temu wyjechała z małej miejscowości na Śląsku do Krakowa, później na stypendium do Włoch, później do Stanów Zjednoczonych. Po drodze zdobyła 4 dyplomy wyższych uczelni. Dopiero pobyt w USA i to, że pokochała podróże i nowe technologie, zaczęły ją sprowadzać na ścieżkę kariery, o której marzyła od zawsze. Jeszcze pracując jako Project Manager w firmie medycznej w USA, zaczęła planować swój własny start-up.

.

Dochodowy biznes online. Jak Ona to robi? Iwona Gruszka

 

Dochodowy biznes online – jak to się zaczęło?

Od przyjaciół proszących o pomoc. Iwona nieświadomie przez doradzanie jak zrobić badanie rynku, jak działać na Facebooku, jak tworzyć strony lądowania budowała biznesy innych. W końcu zrozumiała, że zamiast robić to za darmo, może stać się to jej biznesem. Połączyła swoje doświadczenie i wiedzę i stworzyła 9 tygodniowy program dla przedsiębiorców, pomagający im rozwijać biznes w sieci z wykorzystaniem marki osobistej.

Gdzie?

Dochodowy biznes online. Jak Ona to robi? 

.

Strona główna: iwonagruszka.pl

Facebook: Iwona Gruszka: Business.Brand.Technology 

Grupa Facebook: SuPear Akademia Biznesu Online by Iwona Gruszka

Kursy/Akademia: SuPear Akademia Biznesu Online

Organizatorka wydarzeń lokalnych Geek Girls Carrots 

 

Pomysł! Dochodowy biznes online, czyli jak?

Jak Iwona opisuje swój pomysł na biznes? Czy jest w tym jakaś metoda?

Iwona: “Metodą jest działanie. Za każdym razem, gdy ktoś pyta mnie, czy powinien coś zrobić odpowiadam “rób”. To słowo chyba już do mnie przyległo. Największym wyzwaniem w rozpoczęciu biznesu jest właśnie podjęcie działań. Spotykam się z wieloma osobami, które chcą założyć biznes online, konsumują treści, ale nie przekuwają tego w realne akcje. Winą może być nadmiar informacji dostępnych online i poczucie przytłoczenia. Dlatego postanowiłam stworzyć kurs “BiznTo Ty”, w którym krok po kroku przeprowadzam przez zakamarki tworzenia takiego biznesu.

Jak rozkręcić dochodowy biznes online?

Najlepiej rozpocząć biznes online “na boku”, po godzinach, po to by móc pozwolić sobie spokojnie testować swoje rozwiązania i pomysły, bez obawy, że oszczędności się wkrótce skończą, a my jeszcze nie zarabiamy. Możemy wpaść w pułapkę myślenia o szybkim sukcesie, tak często promowanym w mediach społecznościowych i się po prostu zniechęcić.

Jeśli ktoś myśli o biznesie online musi się zastanowić jak wykorzystać swoją wiedzę, swoje doświadczenie, swoje pasje po to, by rozwiązywać problemy innych ludzi, za jaką usługę, może ktoś chcieć nam zapłacić? Trzeba umówić się z potencjalnym klientem na rozmowę telefoniczną lub Skype. Wypytać o problemy i potrzeby. Potencjalny klient powie nam najwięcej.

Żeby zacząć wystarczy jedna osoba, później dwie, trzy itd. Kiedy organicznie potwierdzimy zasadność swojego modelu biznesowego, czyli sposobu dostarczania usługi i zarabiania, wtedy możemy przystąpić do automatyzacji i dodawania elementów skalowalnych, czyli takich, które pozwalają nam zrobić coś raz, a wykorzystać czy sprzedać kilka, a nawet kilkaset razy.

W taki sposób możemy krok po kroku dochodzić do takich sum pieniędzy, jakie sobie wymarzyliśmy.

 

Dochodowy biznes online. Jak Ona to robi? Iwona Gruszka Consulting
fot. Piotr Mleczko

 

Opłacalność. Dochodowy biznes online – opłaca się? 

Iwona: Jak mawia mój ulubiony ekspert marketingu Gary Vaynerchuk, “nigdy w historii nie było tak łatwo rozpocząć biznesu, ale też nigdy w historii nie było tak trudno zwrócić na siebie i biznes uwagi innych”. Rozpoczęcie biznesu online jest nisko-kapitałochłonne. Wystarczą darmowe narzędzia, które są obecnie ogólnodostępne w Internecie. Dziś za darmo można uruchomić swój własny program na żywo z wykorzystaniem np. Facebook Live, wygodnie z własnego domowego biura, salonu czy kuchni i pokazywać swoje umiejętności, bo biznes online w dużej mierze polega na monetyzowaniu swojej wiedzy. Ja często podkreślam, że należy zacząć od niszy, ale takiej, która nie jest ani zbyt wąska zbyt szeroka, ponieważ może nam to utrudnić rozwój. Ważne, żeby mieć w głowie szerszy plan na rozwój biznesu, ale zacząć właśnie od czegoś mniejszego – jak się mówi za oceanem “Think Big, start small”.

Niska kapitałochłonność pozwala nam szybko zacząć i szybko pozyskać pierwszych klientów. Warto już na początku poszukać kogoś, kto pomoże nam w rozwoju biznesu. Jednym z największych błędów, które sama popełniłam i który dużo mnie kosztował, to brak odpowiednich mentorów. Niestety, kiedy ja zaczynałam nie było kursów online i nikt nie był jeszcze w stanie potwierdzić jakości usług, a ja miałam nieszczęście spotkać ludzi, dla których byłam ważna tylko dlatego, że płaciłam. Dlatego dla mnie najważniejsze są efekty moich kursantów, a ich transformacja i wyniki są dla mnie miarą sukcesu.

 

Jak zarobię na biznesie online?

Iwona: Poprzez dostarczanie wartości potencjalnym klientom, przez zaspokajanie ich potrzeb i rozwiązywanie problemów. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, kto jest ich klientem, a w biznesie online jest to bardzo ważne, ponieważ po pierwsze rynek online jest ogromny, weźmy przykład Facebooka, gdzie użytkowników w tylko Polsce jest 15 milionów, a po drugie każdy “typ” klienta przebywa na FB w innym celu i w nieco innych miejscach. Druga kwestia to zrozumienie, że my nie robimy biznesu dla siebie. My go robimy dla klienta. Owszem, możemy jako przedsiębiorcy wspominać o swoich sukcesach, ponieważ jest to element naszej marki i naszego “człowieczeństwa”, ale tutaj sprawdza się doskonale metoda Pareto 80/20. 80% treści powinno być dla i o kliencie, a 20% o nas.

Zarabiamy oczywiście poprzez sprzedaż. Może to być sprzedaż produktów lub tak jak w moim biznesie spieniężenie wiedzy i doświadczenia. Taki model świetnie sprawdza się u osób wykorzystujących budowanie marki osobistej i pozycjonowanie jako ekspert w danej dziedzinie. Dodajemy wtedy do normalnej usługi produkty wirtualne jak np. ebooki, płatne treści audio/video, kursy online. Są one bardzo dobrze skalowalne. Wiele z tych technik, można fajnie zastosować również w biznesach produktowych. Sklep z zabawkami? Super, stwórz swój ebook z kilkoma zabawami, w których wystąpią Twoje zabawki! Dostarczysz tym samym wartości, a przy okazji dodasz fajny element świadomości o Twojej marce.

 

Leżę i patrzę, wszystko mi się samo robi?

Iwona: Niestety, jak w każdym biznesie, liczy się praca, szczególnie na początku, kiedy “nikt nas jeszcze nie zna”. Trzeba udowodnić, że jesteśmy w stanie pomóc naszemu klientowi i że nasza praca daje namacalne efekty. Kolejnym wyzwaniem są tzw. ‘launche’ kursów. Są kursy, które możemy sprzedawać cały czas, a są takie, które sprzedajemy w edycjach, jak np. mój kurs Biznes To Ty. Dzieje się tak dlatego, że jest to 9 tygodni pracy, w której jako autor aktywnie uczestniczę. Cały czas jest to też praca nad marką i marketingiem. Dużo rzeczy można zautomatyzować, ale to nie znaczy, że z dnia na dzień będziemy mogli zaprzestać jakiejkolwiek pracy.

Dochodowy biznes online. Jak Ona to robi? 

 

Czyli porzuć etat i buduj dochodowy biznes online?

Iwona: Nie tak od razu. Mówi się, aby mieć na tyle oszczędności, aby przetrwać rok bez zarabiania pieniędzy. Tak naprawdę rozkręcenie biznesu online może w zależności od strategii trwać rok, dwa a nawet więcej, dlatego ja spakowałam swoją wiedzę tak, aby zminimalizować czas nauki wszystkiego co konieczne w biznesie online maksymalizując przy tym rezultaty.

W zależności od tego na co możemy sobie pozwolić, zabezpieczmy się finansowo, aby budowanie biznesu nie stało się katorgą i pamiętajmy, by tak go budować, aby jak najszybciej osiągnąć z niego zyski.


Taaadam! I jak? Już wiesz jak ona to robi? Ja będę ciągle podziwiać jej pracowitość i wiedzę 🙂 Jeżeli chcesz więcej, zapraszam do samej Iwony – na jej fanapge, stronę i grupę (linki na samym początku). Ponadto Iwona chętnie dzieli się swoją wiedzą – już teraz możesz pobrać darmowy poradnik „7 wskazówek – jak tworzyć zgodne z marką grafiki na media społecznościowe, tak aby sprzedawały”. Świetne kompendium wiedzy, które sama przetestowałam 🙂 

Dochodowy biznes online. Jak Ona to robi? 

.

Na sam koniec mam prośbę – teraz Ty zarządzasz. Jeżeli uważasz, że tekst jest wartościowy pokaż to: skomentuj, udostępnij dalej, polub na social media – Facebook. Za każdą reakcję dziękuję 🙂

kompetencje miękkie kursy

28 komentarze dla “Dochodowy biznes online. Jak Ona to robi? Iwona Gruszka”

 1. Grzesiek napisał(a):

  Założenie własnego biznesu to w dzisiejszych czasach najlepsza opcja jeśli chcemy zarobić niezłą gotówkę. Oczywiście nic nie ma za darmo i najważniejszy jest pomysł oraz cały biznesplan. Wszystko jednak jest możliwe, gdyż jeśli tylko dążymy do celu sukces może być bardzo blisko nas 😉

 2. Asia napisał(a):

  Trafiłam przypadkiem, z jakiejś innej strony. Szukam motywacji i próbuję poznać w jaki sposób działa ten cały internetowy świat. W przyszłości chciałabym założyć biznes on-line. Dziękuję za tekst, już zapisałam się do newslettera. Pozdrawiam! 🙂

  1. Asiu bardzo dziękuję za pozytywne słowa 🙂

  2. 🙂

 3. W głowie pomysłów mam dużo, niestety mało czasu na realizację, a może też trochę ze mnie „leniuszek” Fajnie poczytać o kimś, komu się udało.

 4. KASIU, bardzo fajny wywiad i porcja inspiracji i motywacji. Pare rzeczy dalo mi do myslenia. Tak pozytywnie. Pozdrawiam serdecznie Beata

  1. Dziękuję Beatka, o tak, ja też przemyślałam sobie kilka spraw po rozmowie z Iwoną 🙂

 5. Najważneijsze to robic coś, co jest z nami zgodne! 🙂 A wtedy równiez i pieniądze się pojawiają! 🙂 Klaudia J

  1. Klaudia, dokładnie tak 🙂 Trochę uporu, dużo pracy… , a reszta się ułoży.

 6. Pełen szacun dla Iwony! I jeśli ktoś jest absolutnym ekspertem w swojej dziedzinie- jak najbardziej popieram przejście na swoje.
  Ale drażni mnie to, że jest wiele pseudo-speców, którzy robią biznesy na naiwnych czy też zupełnie zielonych ludziach :/.

  1. Dziękuje 🙂 A mi się miło zrobiło 🙂

 7. Podziwiam, ale ja boję się tak zaryzykować – jednak etat= większa stabilność ?

  1. Panna Kwiatkowska,
   jeśli „w środku” gra Ci budowanie biznesu, spróbuj 🙂 Małymi kroczkami „po godzinach”. Nigdy nie wiesz, co się z tego wyklaruje. Wiesz, ja pracowałam z osobami, które nagle straciły pracę. Prowadzenie biznesu to też wyzwanie, ale ryzyko jest tu i tu , więc ja wychodzę z założenia, że w życiu lepiej robić co się lubi 🙂

 8. Lubię czytać o osobach, które realizują cele i rozwijają się. 🙂

  1. Anna a najlepsze jest to, że jeszcze potrafi tę wiedzę przekazać dalej 🙂

  2. Mam nadzieję, że trochę Cię zainspirowałam 🙂

 9. Bardzo ciekawy artykuł. Ja musiałabym chyba jeszcze dojrzeć do biznesu online. 🙂

  1. Mamo Grzybka nic na siłę, kto co lubi, ale jakbyś się zdecydowała to wiesz, gdzie zasięgnąć wiedzy 🙂

  2. Pani Mamo Grzybek 🙂 Nie trzeba dojrzewać! Trzeba działać. Już, teraz, małymi kroczkami. 15 minut dziennie, później 30, później godzinę i tak do przodu…za rok tego się nazbiera i możliwe, że będzie juz super projekt, który można zmonetyzować 🙂

   Trzymam mocno kciuki!

 10. Kurczę! Muszę przyznać, że kojarzę Iwonę, ale nie sądziłam, że jest aż taką kobietą sukcesu. Ten artykuł daje niesamowitego motywacyjnego kopniaka! Uwielbiam inspirujące historie kobiet, które odnoszą sukcesy, realizują swoje pasje i od drobnych aktywności dla znajomych przechodzą do gigantycznych, dochodowych projektów.

  Mam nadzieję, że ten tekst trafi do wielu osób, które chciałyby coś robić, ale się boją. Fajnie, że pojawia się tutaj też głos rozsądku, by nie rzucać wszystkiego i nie popadać w hurraoptymizm na dzień dobry. To niezwykle ważne, bo czasem niektórym może się zakręcić w głowie od nadmiaru inspiracji 😉

  Życzę powodzenia Iwonie i czekam na więcej tak wspaniałych historii. To już kolejny raz, kiedy zachwycam się sylwetką przedstawianej przez Ciebie osoby 🙂

  1. Kludyna ja za to uwielbiam Twoje podsumowanie tematu. Takie rewelacyjne wzmocnienie! Zresztą i Ty jesteś tą pozytywną, motywującą Kobietą! Pozdrawiam i dziękuję 🙂

  2. Klaudyna, aż się wzruszyłam! Dziękuję za miłę słowa i mocno trzymam za Ciebie kciuki!

 11. Ela napisał(a):

  super pozytywny i motywacyjny wpis. czytanie o ludziach, którym sie udało budzi większą motywację, żeby w końcu ruszyc z tym, co mam w głowie.

  1. Elu dziękuję. Mega motywująca Iwona zaraziła i mnie swoją pasją 🙂

  2. Dziękuje Ela! Ruszaj! I jak coś wpadaj do mnie z pytaniami. Chętnie pomogę 🙂

 12. Bardzo fajny artykuł, zwłaszcza, że sama zaczynam taki biznes 🙂

  1. Paulina więc trzymam kciuki za każdą z odważnych kobiet! Powodzenia 🙂

  2. Paulina, powodzenia!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.