Czy chcesz bezpiecznie surfować po Internecie?
kompetencje miękkie kursy

Zapewne doskonale wiesz, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. Nasze codzienne poczynania są śledzone na każdym kroku, bez różnicy czy właśnie scrollujesz ulubione social medium, czy jesteś freelancerem, który swój biznes opiera na działalności w Internecie. Niestety, w każdym z tych przypadków łatwo o włamanie się do naszych poufnych danych. Jeżeli zastanawiasz się, jak się chronić swoje dane, to ten artykuł jest zdecydowanie dla ciebie. Jednak nie jest to kolejna reklama antywirusa, a przewodnik po czymś nowym, gwarantującym nam bezpieczeństwo w cyfrowym życiu.

Czy chcesz bezpiecznie surfować po Internecie?

Jak chronić nasze dane w sieci? Czym jest VPN?

Korzystanie z Internetu, szczególnie z sieci Wi-Fi (zwłaszcza niezabezpieczonej), oznacza potencjalne ujawnienie danych osobowych osobom trzecim, z których część może mieć złośliwe zamiary. Jeśli nawet używasz jedynie Internetu domowego i tak nie jesteś w pełni zabezpieczonym! Dlatego tak ważnym jest, aby sięgnąć po odpowiednie narzędzia zapewniające pełnię bezpieczeństwa w sieci – VPN. Czym jest sieć VPN? VPN to wirtualna sieć prywatna, która ukrywa wiele informacji, w tym historię przeglądania, adres IP, lokalizację, urządzenia końcowe (niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera z systemem Windows, czy smartfona z systemem Android) oraz ogólną aktywność w sieci. Cyberprzestępcy często wykorzystują niezabezpieczone połączenia, aby uzyskać dostęp do informacji, które umożliwiają chociażby kradzież tożsamości! I to właśnie VPN pomaga chronić się przed tymi działaniami.

Jak działa VPN?

VPN oznacza wirtualną sieć prywatną i służy do zachowania prywatności podczas surfowania po Internecie. Wyobraź sobie teraz tunel; po jednej stronie tunelu jesteś ty, a po drugiej stronie jest serwer VPN. Kiedy szukasz czegoś w Internecie lub scrollujesz social media, to właśnie za pomocą VPN, podróżujesz przez bezpieczny tunel do serwera VPN po drugiej stronie. Zapewnia ci to większą prywatność od usługodawcy internetowego i chronisz się przed działaniem hakerów, którzy w przeciwnym razie byliby w stanie śledzić każde twoje poczynania w Internecie.

Jednak, czy tak naprawdę musisz korzystać z VPN? Tak wiele ludzi tego nie robi i żyje. Tak, tylko czy słyszałeś o przejęciu danych, włamania do kont bankowych, o wykradaniu danych personalnych i używaniu ich bez porozumienia z właścicielskim? To jest realne zagrożenie. Twój komputer ma unikalny adres IP, podobny do Twoich odcisków palców i zostawia swój ślad wszędzie gdzie byłeś. VPN działa jak tarcza prywatności i zakrywa twój odcisk palca, dzięki czemu hakerzy nie mogą ukraść twoich informacji, twojej tożsamości. Dla wielu decyzja o korzystaniu z VPN pozwala na kontrolowanie swojej prywatności.

Czy VPN jest dla mnie?

Podstawą działania VPN jest promowanie anonimowości w sieci. Z takiego połączenia możesz korzystać na swoim laptopie, tablecie, smartfonie, telewizorze Smart TV lub na jakimkolwiek innym urządzeniu z połączeniem internetowym. Na każdym z nich VPN ukrywa twoją lokalizację online i może zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas łączenia się z publiczną siecią Wi-Fi. Ostatecznie, mówiąc bardzo prosto, VPN łączy twój komputer, smartfon lub tablet z innym komputerem (zwanym serwerem) gdzieś w Internecie i umożliwia przeglądanie sieci za pomocą połączenia internetowego tego komputera. Jeżeli ten serwer znajduje się w innym kraju, będzie wyglądać tak, jakbyś pochodził z tego kraju i potencjalnie możesz uzyskać dostęp do rzeczy, których normalnie nie miałeś. VPN możesz użyć do:

 • ukrywania swojej aktywności online
 • unikania filtrów treści
 • ochrony przed hakerami podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi
 • omijania ograniczenia geograficznego na stronach internetowych
 • przesyłania strumieniowo audio i wideo
 • ochrony przed podglądaniem niewiarygodnych hotspotów Wi-Fi
 • ochrony danych osobowych
 • stworzenia anonimowości w Internecie, poprzez ukrywanie swojej prawdziwej lokalizacji

Gdzie pobrać VPN? Surfshark!

Już wiesz jak ważna jest sieć VPN, dlatego więc zdecydowanie zachęcam cię do zapoznania się się z działaniami Surfshark. Surfshark to zestaw narzędzi służących do ochrony prywatności. Opracowany po to, aby pomóc użytkownikom w prosty sposób poprawić bezpieczeństwo online. Surfshark to jedyna to usługa VPN, która umożliwia nieograniczoną liczbę równoległych połączeń. Warto wspomnieć, iż Surfshark to finalista konkursu Cybersecurity Excellence Awards 2020 w kategorii „Firma cyberbezpieczeństwa roku” i jest sprawdzona przez odbiorców takich jak ty… Surfshark ma już ponad 1 000 000 pobrań na Google Play.

Surfshark to coś więcej niż kolejna sieć VPN. Dlaczego tak mocno polecam tą usługę?

👉 Surfshark ochroni twoją tożsamość online, zachowa prywatność w każdym momencie, gdy uzyskujesz dostęp do treści, choćby objętych ograniczeniami geograficznymi
👉 Prawdziwy tryb incognito do wyszukiwania informacji, których nikomu nie chcesz ujawniać
👉 Alerty! Gdy twoje adresy e-mail i hasła będą zagrożone atakami hakerów, otrzymujesz powiadomienia w czasie rzeczywistym
👉 Możesz surfować po czystym, cybernetycznym oceanie bez reklam, trackerów, złośliwego oprogramowania i prób phishingu
👉 Surfshark umożliwia bezpieczne odblokowanie treści, blokuje reklamy, nie rejestruje połączeń
👉 To VPN to fałszowanie lokalizacji GPS – zmień nie tylko adres IP, lecz również fizyczną lokalizację GPS na telefonie Android, aby zwiększyć swoją prywatność
👉I wiele, wiele innych przymiotów, które sprawią, że dzięki takiej ochronie poczuje się nareszcie anonimowo i bezpiecznie. Jeżeli poszukujesz więcej informacji na temat VPN, to zachęcam cię do lektury bloga surfshark.com

Jesteś już przekonany? Spróbuj! Już teraz mamy dla ciebie specjalną ofertę! Oferta Surfshark ważna tylko do końca maja 2022: 83% zniżki + 2 miesiące gratis przy zakupie planu na 2 lata! Kliknij ten link ZNIŻKA i zabezpiecz swoje dane za nim będzie za późno.

 Surfshark

 

Tekst powstał przy współpracy z firmą Surfshark

 

kompetencje miękkie kursy

2 komentarze dla “Czy chcesz bezpiecznie surfować po Internecie?”

 1. komputery napisał(a):

  VPN to istotnie jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, jednak nie uchroni nas jeśli robimy coś naprawdę nielegalnego.

 2. Poznań napisał(a):

  Jeśli chcemy to robić bezpiecznie, warto być przygotowany na każdy scenariusz. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.