10 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego
kompetencje miękkie kursy

Nauka języka obcego jest kompetencją twardą, nie miękką. Twardą, ponieważ efekty nauki potwierdzamy certyfikatami poziomu naszej komunikatywności. Dlaczego więc ten temat pojawia się na stronach poświęconych umiejętnościom miękkim? Ponieważ nauka drugiego języka jest cenną umiejętnością zawodową, która może nam zapewnić nowe możliwości zatrudnienia oraz umożliwić komunikację na nowy, inny sposób, a także pozwala rozwijać wiele innych ważnych kompetencji społecznych. Lecz dlaczego mowa o nauce hiszpańskiego? A dlaczego nie :-)? Zresztą, przeczytaj poniższe zestawienie 10 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego.

Oczywiście, nauka innego języka niż nasz ojczysty jest indywidualną decyzją i zależy od wielu czynników. Wiele z nich jest bardzo oczywiste – kultura, kulinaria, zabytki, literatura bez przekładu… a inne bardziej wyszukane jak np. ekspresyjny język ciała Hiszpanów lub Latynosów.

10 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego

10 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego

1. Większe możliwości zatrudnienia – rozwój kariery

Świat stał się globalną wioską, naturalne jest, że duże korporacje chcą i muszą się komunikować w różnych językach. Znajomość języka hiszpańskiego może więc przyspieszyć rozwój twojej kariery, a także przyczynić się do wzrostu wynagrodzenia. Mówienie w innych językach to umiejętność, którą każdy chce dodać do swojego CV.

2. Jest to jeden z najczęściej używanych języków na świecie.

Język hiszpański, obok angielskiego i chińskiego mandaryńskiego jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Pomyśl o szerokich możliwościach jakie to niesie.

3. Hiszpański to język z przyszłością

Czy wiesz, że liczba osób mówiących po hiszpańsku wzrosła w ciągu ostatniej dekady o 30%, a studentów zagranicznych o 60%? I wszystko wskazuje na to, że liczba osób mówiących po hiszpańsku będzie rosła przez następne pięć dekad.

4. Stań się bardziej wykształconą osobą

Nauka tego języka obcego zwiększy twoje możliwości umysłowe, co pozwoli ci dowiedzieć się więcej o kulturze, historii, codziennym życiu i problemach społecznych Hiszpanów i Latynosów. Da ci nowe i bardziej dogłębne zrozumienie świata i obraz różnych perspektyw ludzi na życie. Dlatego też odkryj ten nieznany, fascynujący świat rozpoczynając naukę poprzez kurs języka hiszpańskiego online. Ucząc się espanol, nie tylko uczysz się innego języka; staniesz się osobą bardziej świadomą globalnie!

5. Ekspresyjna mowa ciała

Znajomość podstawowych hiszpańskich słów i zwrotów lub hiszpańskich idiomów to świetny początek przygody z nauką tego języka, ale aby dobrze komunikować się po hiszpańsku, powinieneś dowiedzieć się także więcej personalnych rzeczy, tj. ton, mowa ciała i mimika (komunikacja werbalna i niewerbalna, więc umiejętności społeczne!). Używając ich, Latynosi mogą być bardzo ekspresyjni! Jeśli zrozumiesz, które słowa lub wyrażenia są akceptowane, a które nie, może to uchronić cię przed kulturowym nieporozumieniem z hiszpańskojęzycznymi przyjaciółmi i współpracownikami.

6. Poznasz nową, pełną pasji kulturę

Kultura społeczności hiszpańskojęzycznej zyskała na znaczeniu na całym świecie w ciągu ostatnich dziesięcioleci: wszyscy podziwiamy barcelońskie Ogrody Gaudiego, uwielbiamy jeść meksykańskie taco, tańczymy wywodzące się z Andaluzji flamenco lub argentyńskie tango. Podziwiamy meksykańską tradycję święta zmarłych Dia de Muertos, a pod nosem nucimy „Waka,waka” kolumbijskiej gwiazdy Shakiry lub portorykański utwór Despacito Luisa Fonsiego. Warto również wspomnieć, że z Hiszpanii pochodzą sławy kina tj. Pedro Almodovar, Penelope Cruz i Antonio Banderas… Kultura hiszpańskojęzyczna jest niezwykle barwna, fascynująca i inspirująca.

7. Zwiększ swoją pewność siebie!

Mówienie w obcym języku wiąże się z przełamywaniem barier komunikacyjnych, a także z pokonywaniem własnych słabości, choćby stresu. Mówiąc coraz płynniej zaczynamy wierzyć w siebie i w swoje możliwości, tym samym podnosimy swoją samoocenę (kolejne umiejętności miękkie).

8. Ustawicznie rozwijasz się

Nauka hiszpańskiego sprawi, że będziesz mądrzejszy i wytrenujesz swój mózg. W jaki sposób? Twój mózg działa jak mięsień; oznacza to, że im częściej go używasz, tym silniejszy się staje. Ucząc się i mówiąc po hiszpańsku – lub jakimkolwiek innym języku obcym – utrzymasz swój mózg w dobrej kondycji 🙂

9. Światowe podróże

Czy lubisz podróżować po świecie? Jeśli tak, masz już dobrą odpowiedź, dlaczego warto nauczyć się hiszpańskiego. Po hiszpańsku mówi się w około 130 krajach lub terytoriach, jest on językiem urzędowym w 21 krajach na całym świcie, a wśród nich są tak popularne destynacje jak Hiszpania, Meksyk, Kuba, Argentyna, Kostaryka, Peru…

10. Kontakty interpersonalne (zdobądź nowych przyjaciół)

Nauka nowego języka otwiera świat ludzi, których możesz realnie spotkać (na studiach, w pracy, podczas wakacji), więc używając jednego z najpopularniejszych języków świata istnieje wyższe prawdopodobieństwo nawiązania inspirujących relacji międzyludzkich.

 

Podsumowując, nauka języków obcych tworzy bardziej pozytywne nastawienie i mniej uprzedzeń wobec ludzi, którzy są inni. Umiejętności biznesowe plus znajomość języków obcych czynią pracownika bardziej wartościowym na rynku pracy, a samo „uczenie się” języka obcego poprawia umiejętność słuchania i pamięć. Postaw więc na hiszpański, język, którym posługuje się już około 8% populacji ludzkiej. Hasta luego!

 

kompetencje miękkie kursy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *